Produkte > ERP POWER, LLC > EBR020E-0500-42-CE
EBR020E-0500-42-CE
EBR020E-0500-42-CE ERP Power, LLC
EBR-Series-1-pager.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 30-42V 500MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 2.28" Dia x 1.25" H (57.9mm x 31.8mm)
Voltage - Output: 30 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 240VAC
Approval Agency: CE, cURus
Ratings: IP20
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 500mA
Dimming: ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 220VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 21 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 187 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EBR020E-0500-42-CE ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 30-42V 500MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 2.28" Dia x 1.25" H (57.9mm x 31.8mm), Voltage - Output: 30 ~ 42V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 240VAC, Approval Agency: CE, cURus, Ratings: IP20, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 500mA, Dimming: ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 220VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 21 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EBR020E-0500-42-CE EBR020E-0500-42-CE Hersteller : ERP EBR-Series-1-pager-1150006.pdf LED Power Supplies 220 to 240 Vac, 85% efficiency, Round Plastic Case, Reverse Phase dimming, 1-100% dimming range, 21.0 W max, 500 mA Iout, 42 V max Vout
auf Bestellung 52 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EBR020E-0500-42-CE Hersteller : Energy Recovery Products EBR-Series-1-pager.pdf 220 to 240 Vac, 85% efficiency, Round Plastic Case, Reverse Phase dimming, 1-100% dimming range, 21.0 W max, 500 mA Iout, 42 V max Vout