Produkte > ALPS ELECTRIC > EC11E1820402
EC11E1820402
EC11E1820402 ALPS Electric
ec11.pdf
Hersteller: ALPS Electric
auf Bestellung 1525 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EC11E1820402 ALPS Electric
Description: METAL SHAFT ENCODERS, Packaging: Tray, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: PCB, Through Hole, Orientation: Vertical, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Incremental, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 18, Actuator Type: 4.5mm Dia Flatted End, Built in Switch: No, Rotational Life (Cycles Min): 15k.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EC11E1820402 EC11E1820402 Hersteller : Alps Alpine EC11E1820402 Description: METAL SHAFT ENCODERS
Packaging: Tray
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: PCB, Through Hole
Orientation: Vertical
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Incremental
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 18
Actuator Type: 4.5mm Dia Flatted End
Built in Switch: No
Rotational Life (Cycles Min): 15k
auf Bestellung 579 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EC11E1820402 EC11E1820402 Hersteller : Alps Alpine alps_alps-s-a0008379064-1.pdf Encoders 11mm 18 RES 36 DTENT