Produkte > ALPS ALPINE > EC20A1824401
EC20A1824401
EC20A1824401 Alps Alpine
EC20A-1370876.pdf
Hersteller: Alps Alpine
Encoders 5 Volts Through Hole
auf Bestellung 197 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EC20A1824401 Alps Alpine
Category: Incremental type encoders, Description: Encoder: incremental; THT; 18imp/revol; Pos: 18; two phase A and B, Mounting: THT, Shaft surface: D spring, Type of encoder: incremental, Output signal: two phase A and B, Encoders features: with button, Operating temperature: -30...80°C, Max. operating current: 1mA, Key stroke: 1.5mm, Cut depth: 1.5mm, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 20mm, Operating voltage: 5V DC, Number of positions: 18, Resolution: 18imp/revol., Mechanical durability: 20000 cycles.
Weitere Produktangebote EC20A1824401
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EC20A1824401
Produktcode: 162956
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Aktive Bauelemente > Sensoren
Produkt ist nicht verfügbar
EC20A1824401 EC20A1824401 Hersteller : ALPS ALPS-EC20A.PDF Category: Incremental type encoders
Description: Encoder: incremental; THT; 18imp/revol; Pos: 18; two phase A and B
Mounting: THT
Shaft surface: D spring
Type of encoder: incremental
Output signal: two phase A and B
Encoders features: with button
Operating temperature: -30...80°C
Max. operating current: 1mA
Key stroke: 1.5mm
Cut depth: 1.5mm
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 20mm
Operating voltage: 5V DC