Produkte > ALPS ALPINE > EC35A0930401
EC35A0930401
EC35A0930401 Alps Alpine
EC35A0930401
Hersteller: Alps Alpine
Description: ENCODER MECH QUAD VERT PC PIN
Packaging: Tray
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: PCB, Through Hole
Orientation: Vertical
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Mechanical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 9
Actuator Type: 35mm Open Center
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 50k
auf Bestellung 378 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EC35A0930401 Alps Alpine
Description: ENCODER MECH QUAD VERT PC PIN, Packaging: Tray, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: PCB, Through Hole, Orientation: Vertical, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Mechanical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 9, Actuator Type: 35mm Open Center, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 50k.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EC35A0930401 Hersteller : Alps Alpine EC35A0930401 Low Profile Encoder 35mm Size Ring Type
auf Bestellung 390 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
auf Bestellung 420 Stücke:
Mindestbestellmenge: 23
EC35A0930401 EC35A0930401 Hersteller : Alps Alpine EC35A0930401 Encoders 15Pulses / 30Detent / 18mNm / 20mm