Produkte > ALPS ALPINE > EC35A1520402
EC35A1520402
EC35A1520402 Alps Alpine
EC35A1520402
Hersteller: Alps Alpine
Description: ENCODER MECH QUAD VERT PC PIN
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Mechanical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 15
Actuator Type: 35mm Open Center
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 50k
auf Bestellung 377 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EC35A1520402 Alps Alpine
Description: ENCODER MECH QUAD VERT PC PIN, Packaging: Tray, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: PCB, Through Hole, Orientation: Vertical, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Mechanical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 15, Actuator Type: 35mm Open Center, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 50k.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EC35A1520402 EC35A1520402 Hersteller : Alps Alpine EC35A1520402 Encoders 15Pulses/30Detent 20mm/18mNm