Produkte > ALPS ALPINE > EC35AH260403
EC35AH260403
EC35AH260403 Alps Alpine
EC35AH260403
Hersteller: Alps Alpine
Description: ENCODER INCREM QUAD VERT PC PIN
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Incremental
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 10
Actuator Type: 35mm Open Center
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 50k
auf Bestellung 796 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EC35AH260403 Alps Alpine
Description: ENCODER INCREM QUAD VERT PC PIN, Packaging: Tray, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: PCB, Through Hole, Orientation: Vertical, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Incremental, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 10, Actuator Type: 35mm Open Center, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 50k.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EC35AH260403 Hersteller : Alps Alpine EC35AH260403 Encoders Ring type capable of composite control
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
EC35AH260403 EC35AH260403 Hersteller : Alps Alpine EC35AH260403 Encoders 5V 15mm 100mOhm 250VDC 30+-mNm