Produkte > ALPS ALPINE > EC35CH120401
EC35CH120401
EC35CH120401 Alps Alpine
EC35CH120401
Hersteller: Alps Alpine
Description: ENCODER INCREM QUAD VERT PC PIN
Packaging: Tray
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: PCB, Through Hole
Orientation: Vertical
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Incremental
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 6
Actuator Type: 35mm Open Center
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 50k
auf Bestellung 368 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EC35CH120401 Alps Alpine
Description: ENCODER INCREM QUAD VERT PC PIN, Packaging: Tray, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: PCB, Through Hole, Orientation: Vertical, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Incremental, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 6, Actuator Type: 35mm Open Center, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 50k.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 199 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
EC35CH120401 EC35CH120401 Hersteller : Alps Alpine EC35CH120401 Encoders 6Pulses (ABC) / 18Detent / 14.9mm / Reflow