Produkte > ALPS ALPINE > EC50A0920404
EC50A0920404
EC50A0920404 Alps Alpine
EC50A0920404
Hersteller: Alps Alpine
Description: RING TYP ENCODERS
Packaging: Tray
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: PCB, Through Hole
Orientation: Vertical
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Mechanical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 9
Actuator Type: 50mm Open Center
Built in Switch: No
Rotational Life (Cycles Min): 40k
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EC50A0920404 Alps Alpine
Description: RING TYP ENCODERS, Packaging: Tray, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: PCB, Through Hole, Orientation: Vertical, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Mechanical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 9, Actuator Type: 50mm Open Center, Built in Switch: No, Rotational Life (Cycles Min): 40k.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EC50A0920404 Hersteller : Alps Alpine EC50A0920404 EC50A0920404
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
auf Bestellung 1 Stücke:
EC50A0920404 EC50A0920404 Hersteller : Alps Alpine alps-s-a0002894142-1.pdf Encoders 9Pulses / 18Detent / 40mNm / 14.5mm