ECA-0JHG222B Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 710 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 816.5 mA @ 100 kHz
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-0JHG222B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 710 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 816.5 mA @ 100 kHz.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-0JHG222B | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIALPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm) Capacitance: 2200 µF Voltage - Rated: 6.3 V Ripple Current @ Low Frequency: 710 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 816.5 mA @ 100 kHz |
auf Bestellung 165 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ECA-0JHG222B | Hersteller : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap Radial NHG Series 105C |
auf Bestellung 2139 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 6.3VDC; Ø10x16mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 2.2mF Operating voltage: 6.3V DC Body dimensions: Ø10x16mm Tolerance: ±20% Operating temperature: -55...105°C Manufacturer series: NHG Operating current: 710mA Height: 16mm Diameter: 10mm Service life: 2000h Conform to the norm: AEC-Q200 Terminal pitch: 5mm |