Produkte > PANASONIC > ECA-0JM332B
ECA-0JM332B
ECA-0JM332B Panasonic
ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300UF 6.3V ELECT M RADIAL
auf Bestellung 17360 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-0JM332B Panasonic
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.02 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.734 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote ECA-0JM332B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECA-0JM332B Hersteller : Panasonic ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf 10*20/6.3V3300
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
ECA-0JM332B ECA-0JM332B Hersteller : Panasonic Electronic Components ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.02 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.734 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Produkt ist nicht verfügbar
ECA0JM332B ECA0JM332B Hersteller : PANASONIC ECA1VM470.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3.3mF; 6.3VDC; Ø10x20mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 3.3mF
Operating voltage: 6.3V DC
Body dimensions: Ø10x20mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: M-A
Operating current: 1.02A
Height: 20mm
Diameter: 10mm