ECA-1AHG222B
ECA-1AHG222B Panasonic Electronic Components
ABA0000C1215.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 760 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 874 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 403 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-1AHG222B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 760 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 874 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 783 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ECA-1AHG222B ECA-1AHG222B Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1215.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Produkt ist nicht verfügbar
ECA1AHG222B ECA1AHG222B Hersteller : PANASONIC ECA1HHG100.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2.2mF; 10VDC; Ø10x20mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 10V DC
Body dimensions: Ø10x20mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Height: 20mm
Diameter: 10mm
Conform to the norm: AEC-Q200
Manufacturer series: NHG-A
Operating current: 760mA