ECA-2CHG3R3B
ECA-2CHG3R3B Panasonic Electronic Components
ECA2CHG3R3B
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 36 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 54 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-2CHG3R3B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 36 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 54 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 5340 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
ECA-2CHG3R3B ECA-2CHG3R3B Hersteller : Panasonic Electronic Components ECA2CHG3R3B Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 160 V