Produkte > PANASONIC > ECA-2CHG4R7I
ECA-2CHG4R7I
ECA-2CHG4R7I Panasonic
ABA0000C1215-1109177.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap Radial NHG Series 105C
auf Bestellung 5355 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-2CHG4R7I Panasonic
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 43 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 64.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECA-2CHG4R7I ECA-2CHG4R7I Hersteller : Panasonic Electronic Components ECA2CHG4R7I Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 43 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 64.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1161 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 160 V