Produkte > PANASONIC > ECA-2EHG2R2B
ECA-2EHG2R2B
ECA-2EHG2R2B Panasonic
ECA2EHG2R2B
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap Radial NHG Series 105C
auf Bestellung 5131 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-2EHG2R2B Panasonic
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm), Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 29 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 43.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECA-2EHG2R2B ECA-2EHG2R2B Hersteller : Panasonic Electronic Components ECA2EHG2R2B Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm)
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 29 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 43.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1793 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
ECA-2EHG2R2B ECA-2EHG2R2B Hersteller : Panasonic rdf0000c1276.pdf Cap Aluminum Lytic 2.2uF 250V 20%( 6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 29mA 2000h 105°C Automotive AEC-Q200 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 250 V