Produkte > PANASONIC > ECA-2EM3R3B
ECA-2EM3R3B
ECA-2EM3R3B Panasonic
ECA2EM3R3B
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series
auf Bestellung 3138 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-2EM3R3B Panasonic
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 72 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 122.4 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote ECA-2EM3R3B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECA-2EM3R3B ECA-2EM3R3B Hersteller : Panasonic Electronic Components ECA2EM3R3B Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 72 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 122.4 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 250 V