ECA-2GM3R3B
ECA-2GM3R3B Panasonic Electronic Components
ECA2GM3R3B
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 54 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 91.8 mA @ 10 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-2GM3R3B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 54 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 91.8 mA @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECA2GM3R3B ECA2GM3R3B Hersteller : PANASONIC ECA1VM470.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3.3uF; 400VDC; Ø10x12.5mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 3.3µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø10x12.5mm
Mounting: THT
Manufacturer series: M
Diameter: 10mm
Height: 12.5mm
Operating voltage: 400V DC
Terminal pitch: 5mm
Operating current: 54mA
Service life: 2000h
Operating temperature: -25...85°C
auf Bestellung 1663 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 114
auf Bestellung 2945 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
ECA-2GM3R3B ECA-2GM3R3B Hersteller : Panasonic Electronic Components ECA2GM3R3B Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 400 V