ECA-2GM3R3B Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 54 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 91.8 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-2GM3R3B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 54 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 91.8 mA @ 10 kHz.
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA2GM3R3B | Hersteller : PANASONIC |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 3.3uF; 400VDC; Ø10x12.5mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Capacitance: 3.3µF Tolerance: ±20% Body dimensions: Ø10x12.5mm Mounting: THT Manufacturer series: M Diameter: 10mm Height: 12.5mm Operating voltage: 400V DC Terminal pitch: 5mm Operating current: 54mA Service life: 2000h Operating temperature: -25...85°C |
auf Bestellung 1663 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series |
auf Bestellung 2945 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ECA-2GM3R3B | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIALTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -25°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm) Capacitance: 3.3 µF Voltage - Rated: 400 V Ripple Current @ Low Frequency: 54 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 91.8 mA @ 10 kHz |