ECA-0JHG222B
ECA-0JHG222B Panasonic Electronic Components
ABA0000C1215.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 710 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 816.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-0JHG222B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 710 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 816.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECA-0JHG222B ECA-0JHG222B Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1215.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
auf Bestellung 165 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
auf Bestellung 2139 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
ECA0JHG222B ECA0JHG222B Hersteller : PANASONIC ECA1HHG100.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 6.3VDC; Ø10x16mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 6.3V DC
Body dimensions: Ø10x16mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: NHG
Operating current: 710mA
Height: 16mm
Diameter: 10mm
Service life: 2000h
Conform to the norm: AEC-Q200
Terminal pitch: 5mm