ECA-0JM332B Panasonic
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-0JM332B Panasonic
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.02 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.734 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote ECA-0JM332B
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| ECA-0JM332B | Hersteller : Panasonic |
10*20/6.3V3300 |
auf Bestellung 100000 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
ECA-0JM332B | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIALTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm) Capacitance: 3300 µF Voltage - Rated: 6.3 V Ripple Current @ Low Frequency: 1.02 A @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 1.734 A @ 10 kHz |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 3.3mF; 6.3VDC; Ø10x20mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 3.3mF Operating voltage: 6.3V DC Body dimensions: Ø10x20mm Terminal pitch: 5mm Tolerance: ±20% Service life: 2000h Operating temperature: -40...85°C Manufacturer series: M-A Operating current: 1.02A Height: 20mm Diameter: 10mm |