ECA-1AM331I
ECA-1AM331I Panasonic Electronic Components
ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 561 mA @ 10 kHz
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-1AM331I Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 561 mA @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECA1AM331I ECA1AM331I Hersteller : PANASONIC ECA1VM470.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 10VDC; Ø6.3x11.2mm; ±20%; M-A
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 10V DC
Body dimensions: Ø6.3x11.2mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: M-A
Operating current: 0.33A
Height: 11.2mm
Diameter: 6.3mm
Terminal pitch: 2.5mm
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
auf Bestellung 2945 Stücke:
ECA-1AM331I Hersteller : Panasonic ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf 6.3*11.2/10V330
ECA1AM331I Hersteller : Panasonic ECA1VM470 (1).pdf Конденсатор електролітичний радіальний, С = 330, U, В = 10, Розм = 6,3 x 11,2 мм, Точн., % = 20, Ir = 330 мА, Крок, мм = 2,5, Тексп, °C = -40...+85, Термін експл., г @ T,°C = 2000 @ 85,... Група товару: Конденсатори Корпус: 6.3x11.2mm Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 2000 Stücke
verfügbar 1 Stücke:
ECA-1AM331I ECA-1AM331I Hersteller : Panasonic Electronic Components ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 10 V