Produkte > MURATA ELECTRONICS > ECASD60J337M009KA0
ECASD60J337M009KA0
ECASD60J337M009KA0 Murata Electronics
JECPY1-9006N-01(ECAS-A0).pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECASD60J337M009KA0 Murata Electronics
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECASD60J337M009KA0 ECASD60J337M009KA0 Hersteller : Murata Electronics JECPY1-9006N-01(ECAS-A0).pdf Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
auf Bestellung 3579 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
ECASD60J337M009KA0 ECASD60J337M009KA0 Hersteller : Murata Electronics c90e.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 330UF 6.3V ESR=9
ECASD60J337M009KA0 ECASD60J337M009KA0 Hersteller : Murata ecasd60j337m009ka0.pdf Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.009 Ohm 3.5A 2000h 105°C T/R