ECQ-E2473JB3
ECQ-E2473JB3 Panasonic Electronic Components
ABD0000C180.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.488" (12.40mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.311" L x 0.177" W (7.90mm x 4.50mm)
auf Bestellung 1367 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-E2473JB3 Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.488" (12.40mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.311" L x 0.177" W (7.90mm x 4.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-E2473JB3 ECQ-E2473JB3 Hersteller : Panasonic ABD0000C180-947591.pdf Film Capacitors 250VDC 0.047uF 5% MPET L/S=5mm
auf Bestellung 3168 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ECQ-E2473JB3 ECQ-E2473JB3 Hersteller : Panasonic Electronic Components ABD0000C180.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 0.047 µF