ECQ-E6473JF3
ECQ-E6473JF3 Panasonic Electronic Components
ECQE6473JF3
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm)
auf Bestellung 940 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-E6473JF3 Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-E6473JF3 ECQ-E6473JF3 Hersteller : Panasonic ABD0000C179-947645.pdf Film Capacitors 630VDC 0.047uF 5% MPET L/S=5mm
auf Bestellung 1768 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ECQ-E6473JF3 ECQ-E6473JF3 Hersteller : Panasonic Electronic Components ECQE6473JF3 Description: CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Voltage Rating - DC: 630V
Capacitance: 0.047 µF