ECQ-E2824KB3 Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.720" (18.30mm)
Capacitance: 0.82 µF
Size / Dimension: 0.602" L x 0.248" W (15.30mm x 6.30mm)
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-E2824KB3 Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.720" (18.30mm), Capacitance: 0.82 µF, Size / Dimension: 0.602" L x 0.248" W (15.30mm x 6.30mm).
Weitere Produktangebote ECQ-E2824KB3
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
ECQ-E2824KB3 | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Produkt ist nicht verfügbar |
ECQ-E2824KB3 | Hersteller : Panasonic |
Film Capacitors 250VDC 0.82uF 10% MPET L/S=5mm |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: THT Film CapacitorsDescription: Capacitor: polyester; 820nF; 250VDC; 5mm; ±10%; 15.3x6.3x18.3mm Type of capacitor: polyester Manufacturer series: ECQE Capacitance: 0.82µF Operating voltage: 250V DC Body dimensions: 15.3x6.3x18.3mm Mounting: THT Tolerance: ±10% Terminal pitch: 5mm Operating temperature: -40...105°C |