Produkte > PANASONIC INDUSTRY > ECW-F6203HLB
ECW-F6203HLB
ECW-F6203HLB Panasonic Industry
ECWF6203HLB
Hersteller: Panasonic Industry
Description: CAP FILM 0.02UF 3% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±3%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.563" (14.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.02 µF
Size / Dimension: 0.492" L x 0.256" W (12.50mm x 6.50mm)
auf Bestellung 204 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-F6203HLB Panasonic Industry
Description: CAP FILM 0.02UF 3% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±3%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.563" (14.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.02 µF, Size / Dimension: 0.492" L x 0.256" W (12.50mm x 6.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-F6203HLB ECW-F6203HLB Hersteller : Panasonic Panasonic_ABD0000C245_1.pdf Film Capacitors 630VDC 0.02uF 3% MPP L/S=7.5mm
auf Bestellung 305 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ECWF6203HLB Hersteller : PANASONIC Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; ECWF; 0.02uF; 630VDC; 12.5x6.5x14.3mm
Mounting: THT
Type of capacitor: polypropylene
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 20nF
Terminal pitch: 7.5mm
Body dimensions: 12.5x6.5x14.3mm
Tolerance: ±3%
Operating voltage: 630V DC