Produkte > PANASONIC > ECW-FD2J185K
ECW-FD2J185K
ECW-FD2J185K Panasonic
ABD0000C255-1131244.pdf
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 630VDC 1.8uF 10% MPP L/S=22.5mm
auf Bestellung 524 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FD2J185K Panasonic
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 141V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm), Capacitance: 1.8 µF, Size / Dimension: 0.996" L x 0.441" W (25.30mm x 11.20mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FD2J185K Hersteller : Panasonic Electronic Components ABD0000C255.pdf Description: CAP FILM 1.8UF 10% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 141V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm)
Capacitance: 1.8 µF
Size / Dimension: 0.996" L x 0.441" W (25.30mm x 11.20mm)
auf Bestellung 263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
ECWFD2J185K ECWFD2J185K Hersteller : PANASONIC ECWFD2W475J.PDF Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; ECWFD; 1.8uF; 630VDC; 25.3x11.2x16.5mm
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 1.8µF
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 25.3x11.2x16.5mm
Mounting: THT
Manufacturer series: ECWFD
Operating temperature: -40...110°C
Operating voltage: 630V DC
Terminal pitch: 22.5mm