ECW-FD2J684JC
ECW-FD2J684JC Panasonic Electronic Components
ABD0000C255.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.559" (14.20mm)
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.701" L x 0.366" W (17.80mm x 9.30mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FD2J684JC Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.559" (14.20mm), Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.701" L x 0.366" W (17.80mm x 9.30mm).
Weitere Produktangebote ECW-FD2J684JC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FD2J684JC ECW-FD2J684JC Hersteller : Panasonic ABD0000C255.pdf Film Capacitors 630VDC 0.68uF 5% MPP L/S=15mm