Technische Details ECW-FE2J334KA Panasonic
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm), Capacitance: 0.33 µF, Size / Dimension: 0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm).
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECW-FE2J334KA | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
auf Bestellung 800 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| ECWFE2J334KA | Hersteller : PANASONIC |
Category: THT Film CapacitorsDescription: Capacitor: polypropylene; ECWFE; 330nF; 630VDC; 17.5x14.5x8.5mm Type of capacitor: polypropylene Manufacturer series: ECWFE Capacitance: 0.33µF Operating voltage: 630V DC Body dimensions: 17.5x14.5x8.5mm Mounting: THT Tolerance: ±10% Terminal pitch: 15mm Operating temperature: -40...105°C |