ECW-FG2J225KA
ECW-FG2J225KA Panasonic Electronic Components
RDL0000C245.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: High Temperature
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 141V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.472" W (31.50mm x 12.00mm)
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FG2J225KA Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: High Temperature, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 141V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.472" W (31.50mm x 12.00mm).
Weitere Produktangebote ECW-FG2J225KA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FG2J225KA ECW-FG2J225KA Hersteller : Panasonic RDL0000C245-1488720.pdf Film Capacitors 630VDC 2.2uF 10% CUT LD AEC-Q200