Produkte > PANASONIC > ECW-FG2J475JA
ECW-FG2J475JA
ECW-FG2J475JA Panasonic
RDL0000C245.pdf
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 630VDC 4.7uF 5% CUT LD AEC-Q200
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FG2J475JA Panasonic
Description: CAP FILM 4.7UF 5% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 141V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.689" W (31.50mm x 17.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FG2J475JA ECW-FG2J475JA Hersteller : Panasonic Electronic Components RDL0000C245.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 141V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.689" W (31.50mm x 17.50mm)