Produkte > PANASONIC > ECW-FJ80395JA
ECW-FJ80395JA
ECW-FJ80395JA Panasonic
Panasonic_Capacitor_Film_Leaded_ECW-FJ_Series_042325.pdf
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 800VDC, 3.9uF, +-5%, LS=27.5mm, Bulk Cut lead, AEC-Q200
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FJ80395JA Panasonic
Description: CAP FILM 3.9UF 800VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 1.142" (29.00mm), Capacitance: 3.9 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9.7 mOhms, Size / Dimension: 1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FJ80395JA ECW-FJ80395JA Hersteller : Panasonic Electronic Components 256952 Description: CAP FILM 3.9UF 800VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 1.142" (29.00mm)
Capacitance: 3.9 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.7 mOhms
Size / Dimension: 1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm)