ECW-H20242HV Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2400PF 3% 2KVDC RADIAL
Tolerance: ±3%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 2400 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-H20242HV Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2400PF 3% 2KVDC RADIAL, Tolerance: ±3%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 2400 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote ECW-H20242HV
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
ECW-H20242HV | Hersteller : Panasonic |
Film Capacitors 0.0024uF 2.0kV 3% MPP L/S=15mm |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: THT Film Capacitors Description: Capacitor: polypropylene; ECWH; 0.0024uF; 2kVDC; 18x8.5x15.5mm Type of capacitor: polypropylene Manufacturer series: ECWH Capacitance: 2.4nF Operating voltage: 2kV DC Body dimensions: 18x8.5x15.5mm Mounting: THT Tolerance: ±3% Terminal pitch: 15mm Operating temperature: -40...105°C |