ECW-H20242HV Panasonic Electronic Components
ECWH20242HV
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2400PF 3% 2KVDC RADIAL
Tolerance: ±3%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 2400 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-H20242HV Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2400PF 3% 2KVDC RADIAL, Tolerance: ±3%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 2400 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote ECW-H20242HV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-H20242HV ECW-H20242HV Hersteller : Panasonic ECWH20242HV Film Capacitors 0.0024uF 2.0kV 3% MPP L/S=15mm
Produkt ist nicht verfügbar
ECWH20242HV Hersteller : PANASONIC Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; ECWH; 0.0024uF; 2kVDC; 18x8.5x15.5mm
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: ECWH
Capacitance: 2.4nF
Operating voltage: 2kV DC
Body dimensions: 18x8.5x15.5mm
Mounting: THT
Tolerance: ±3%
Terminal pitch: 15mm
Operating temperature: -40...105°C