Technische Details ECW-F2W105KA Panasonic
Description: CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 0.555" (14.10mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.713" L x 0.366" W (18.10mm x 9.30mm).
Weitere Produktangebote ECW-F2W105KA
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| ECW-F2W105KA | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Produkt ist nicht verfügbar |
ECWF2W105KA | Hersteller : PANASONIC |
Category: THT Film CapacitorsDescription: Capacitor: polypropylene; ECWF; 1uF; 450VDC; 18.1x9.3x12.6mm; THT Type of capacitor: polypropylene Mounting: THT Capacitance: 1µF Operating voltage: 450V DC Body dimensions: 18.1x9.3x12.6mm Terminal pitch: 15mm Tolerance: ±10% Operating temperature: -40...105°C Manufacturer series: ECWF |