EDC474Z5R5H
EDC474Z5R5H Cornell Dubilier - CDE
EDC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.47F 5.5V 70C
auf Bestellung 5593 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDC474Z5R5H Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP 470MF -20% +80% 5.5V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: -20%, +80%, Package / Case: Axial, Can - Horizontal, Size / Dimension: 0.453" Dia (11.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 50Ohm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 mF, Voltage - Rated: 5.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EDC474Z5R5H EDC474Z5R5H Hersteller : Cornell Dubilier Knowles EDC.pdf Description: CAP 470MF -20% +80% 5.5V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: -20%, +80%
Package / Case: Axial, Can - Horizontal
Size / Dimension: 0.453" Dia (11.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 50Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 mF
Voltage - Rated: 5.5 V