EDS474Z5R5C
EDS474Z5R5C Cornell Dubilier - CDE
EDS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.47F 5.5V 85C
auf Bestellung 314 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDS474Z5R5C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP 470MF -20% +80% 5.5V T/H, Packaging: Tube, Tolerance: -20%, +80%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.846" Dia (21.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 50Ohm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 mF, Voltage - Rated: 5.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EDS474Z5R5C EDS474Z5R5C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles EDS.pdf Description: CAP 470MF -20% +80% 5.5V T/H
Packaging: Tube
Tolerance: -20%, +80%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.846" Dia (21.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 50Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 mF
Voltage - Rated: 5.5 V