EDZVT2R6.8B
EDZVT2R6.8B Rohm Semiconductor
datasheet?p=EDZV6.8B&dist=Digi-key&media=referral&source=digi-key.com&campaign=Digi-key
Hersteller: Rohm Semiconductor
Description: DIODE ZENER 6.8V 150MW EMD2
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: EMD2
Power - Max: 150 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 3.5 V
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDZVT2R6.8B Rohm Semiconductor
Description: DIODE ZENER 6.8V 150MW EMD2, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: EMD2, Power - Max: 150 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 3.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EDZVT2R6.8B EDZVT2R6.8B Hersteller : ROHM Semiconductor datasheet?p=EDZV6.8B&dist=Digi-key&media=referral&source=digi-key.com&campaign=Digi-key Zener Diodes Diode Zener Sgl 6.79V 150mW
auf Bestellung 7373 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
EDZVT2R6.8B EDZVT2R6.8B Hersteller : Rohm Semiconductor datasheet?p=EDZV6.8B&dist=Digi-key&media=referral&source=digi-key.com&campaign=Digi-key Description: DIODE ZENER 6.8V 150MW EMD2
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: EMD2
Power - Max: 150 mW