Produkte > SUNON > EE92251S3-1000U-999
EE92251S3-1000U-999
EE92251S3-1000U-999 SUNON
EE92251S3-000U-999D09022880G-000.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 92x92x25mm; 66.76m3/h; 28dBA; slide; 24AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Fan dimensions: 92x92x25mm
Power consumption: 1.24W
Current rating: 0.103A
Fan efficiency: 66.76m3/h
Noise level: 28dBA
Kind of Bearing: slide
Rotational rate/speed: 2400 (±10%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x2
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Static pressure: 2.54mm H2O
Lead length: 0.31m
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Wire size: 24AWG
Fan motor: brushless DC
auf Bestellung 5936 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EE92251S3-1000U-999 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 92x92x25mm; 66.76m3/h; 28dBA; slide; 24AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Fan dimensions: 92x92x25mm, Power consumption: 1.24W, Current rating: 0.103A, Fan efficiency: 66.76m3/h, Noise level: 28dBA, Kind of Bearing: slide, Rotational rate/speed: 2400 (±10%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x2, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Static pressure: 2.54mm H2O, Lead length: 0.31m, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Wire size: 24AWG, Fan motor: brushless DC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EE92251S3-1000U-999 EE92251S3-1000U-999 Hersteller : Sunon EE92251S3_000U_999D09022880G_000.pdf DC Fans Axial Fan, 92x92x25mm, 12VDC, 39.5CFM, 1.24W, 28dBA, 0.1"H2O, Sleeve, Wire
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EE92251S3-1000U-999 EE92251S3-1000U-999 Hersteller : Sunon Fans EE92251S3-000U-999D09022880G-000.pdf Description: FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 2400 RPM
Air Flow: 39.5 CFM (1.11m³/min)
Width: 25.00mm
Weight: 0.203 lb (92.08 g)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 28.0dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 1.24 W