EEA-FC1V120B
EEA-FC1V120B Panasonic Electronic Components
EEAFC1V120B
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 12UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Capacitance: 12 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 950 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 78 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 120 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEA-FC1V120B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 12UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Capacitance: 12 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 950 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 78 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 120 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 7586 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
EEA-FC1V120B EEA-FC1V120B Hersteller : Panasonic Electronic Components EEAFC1V120B Description: CAP ALUM 12UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 12 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 950 mOhms