Produkte > PANASONIC > EEA-FC1V6R8B
EEA-FC1V6R8B
EEA-FC1V6R8B Panasonic
EEAFC1V6R8B
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 105C Radial FC Series
auf Bestellung 7606 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEA-FC1V6R8B Panasonic
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Capacitance: 6.8 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 2 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 42.25 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 65 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEA-FC1V6R8B EEA-FC1V6R8B Hersteller : Panasonic Electronic Components EEAFC1V6R8B Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 2 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 42.25 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 65 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 3462 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 2 Ohms