Produkte > PANASONIC > EEE-FK0J152AL
EEE-FK0J152AL
EEE-FK0J152AL Panasonic
panasonic_05052020_Capacitor Lytic SMD Halogen Free (EEE-FK Hi Temp Reflow).pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 6.3VDC 1500uF 20% 10x10mm AEC-Q200
auf Bestellung 912 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FK0J152AL Panasonic
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, High Temperature Reflow, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 80 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 595 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEE-FK0J152AL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FK0J152AL EEE-FK0J152AL Hersteller : Panasonic Electronic Components 19649 Description: CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, High Temperature Reflow
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 80 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 595 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 80 mOhms