EEE-FK0J752SM
EEE-FK0J752SM Panasonic Electronic Components
ABA0000C1247.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 7500UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 7500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 375 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FK0J752SM Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 7500UF 20% 6.3V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 7500 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FK0J752SM EEE-FK0J752SM Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1247.pdf Description: CAP ALUM 7500UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 7500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
auf Bestellung 387 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EEE-FK0J752SM EEE-FK0J752SM Hersteller : Panasonic ABA0000C1247-1144552.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 6.3VDC 7500uF 20% 16x16.5mm AEC-Q200