EEE-FK1A151AV
EEE-FK1A151AV Panasonic Electronic Components
ABA0000C1175.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, High Temperature Reflow
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 360mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 156 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FK1A151AV Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, High Temperature Reflow, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 360mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 156 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEE-FK1A151AV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FK1A151AV EEE-FK1A151AV Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1175.pdf Description: CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 10 V