EEE-FK1H561AV
EEE-FK1H561AV Panasonic Electronic Components
ABA0000C1178.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 560UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, High Temperature Reflow
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 73mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max): 0.673" (17.10mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2075 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.61 A @ 100 kHz
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FK1H561AV Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 560UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, High Temperature Reflow, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 73mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Height - Seated (Max): 0.673" (17.10mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2075 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.61 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FK1H561AV EEE-FK1H561AV Hersteller : Panasonic ABA0000C1178.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50VDC 560uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200
auf Bestellung 290 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EEE-FK1H561AV EEE-FK1H561AV Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1178.pdf Description: CAP ALUM 560UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 50 V