EEE-FK1J220V Panasonic
Hersteller: Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 63V 20% (8 X 6.5mm) SMD 120mA 2000h 105°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FK1J220V Panasonic
Description: CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 120 mA @ 100 kHz.
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEE-FK1J220V | Hersteller : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63VDC 22uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200 |
auf Bestellung 10435 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| EEE-FK1J220V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 22UF 20% 63V SMDTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm @ 100kHz Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm) Capacitance: 22 µF Voltage - Rated: 63 V Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 120 mA @ 100 kHz |
auf Bestellung 745 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD electrolytic capacitors Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 22uF; 63VDC; Ø8x6.5mm; ±20%; 2000h Type of capacitor: electrolytic Operating temperature: -55...105°C Tolerance: ±20% Capacitance: 22µF Operating voltage: 63V DC Mounting: SMD Body dimensions: Ø8x6.5mm Diameter: 8mm Height: 6.5mm Manufacturer series: FK Operating current: 0.12A Service life: 2000h Conform to the norm: AEC-Q200 |