EEE-FK1V151AV
EEE-FK1V151AV Panasonic Electronic Components
ABA0000C1175.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, High Temperature Reflow
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 160mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 390 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FK1V151AV Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, High Temperature Reflow, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 160mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 390 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FK1V151AV EEE-FK1V151AV Hersteller : Panasonic ABA0000C1175.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 35VDC 150uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200
auf Bestellung 2037 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EEE-FK1V151AV EEE-FK1V151AV Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1175.pdf Description: CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V