EEE-FN1A122UV
EEE-FN1A122UV Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1.2UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Capacitance: 1.2 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 595 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 497 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FN1A122UV Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1.2UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm), Capacitance: 1.2 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 595 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEE-FN1A122UV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FN1A122UV EEE-FN1A122UV Hersteller : Panasonic Electronic Components 9127 Description: CAP ALUM 1.2UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 1.2 µF
Voltage - Rated: 10 V
Produkt ist nicht verfügbar
EEE-FN1A122UV EEE-FN1A122UV Hersteller : Panasonic 9127 Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10VDC 1200uF 20% AEC-Q200 Anti-Vib