EEE-FN1H390UP
EEE-FN1H390UP Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 39UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 880mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 39 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 107.25 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 165 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FN1H390UP Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 39UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 880mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 39 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 107.25 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 165 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FN1H390UP EEE-FN1H390UP Hersteller : Panasonic 9127 Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50VDC 39uF 20% 165mA AEC-Q200
auf Bestellung 4061 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EEE-FN1H390UP EEE-FN1H390UP Hersteller : Panasonic Electronic Components 9127 Description: CAP ALUM 39UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 39 µF
Voltage - Rated: 50 V