EEE-FP1C680AV
EEE-FP1C680AV Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, High Temperature Reflow
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 260mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 195 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 300 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FP1C680AV Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, High Temperature Reflow, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 260mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm), Part Status: Active, Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 195 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 300 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEE-FP1C680AV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FP1C680AV EEE-FP1C680AV Hersteller : Panasonic ABA0000C1184-947404.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16VDC 68uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200
auf Bestellung 986 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EEE-FP1C680AV EEE-FP1C680AV Hersteller : Panasonic Electronic Components 3118 Description: CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 16 V