EEE-FT1C122UL
EEE-FT1C122UL Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 833 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.19 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FT1C122UL Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 833 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.19 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEE-FT1C122UL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FT1C122UL EEE-FT1C122UL Hersteller : Panasonic Electronic Components 19625 Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
EEE-FT1C122UL EEE-FT1C122UL Hersteller : Panasonic panasonic_05052020_Capacitor_Lytic_SMD_Halogen_Fre-1843155.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16VDC 1200uF 20% 10x10mm AEC-Q200